Порівняння
Додайте товари для порівняння
Бажання
Додайте товари до списку бажань
0
Мій кошик

Костаріканська кава

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою
Відображення:

Кава з Коста-Ріки з'явилася в кінці XVIII століття. Це перша центральноамериканська країна, в якій була повністю розвинена кавова промисловість; до 1820-х років кава була основним с/г продуктом, маючи велике економічне значення для населення. Національне виробництво значно збільшилося після завершення будівництва головної дороги в Пунтаренас у 1846 р, що дозволило фермерам швидше й оперативніше доставляти каву на продаж.

Коста-Ріка — країна з найдовшими плантаціями кави в Південній Америці. Тут ідеальні умови для вирощування кавових зерен. Особливо цінується костаріканська кава вирощена в регіоні Тарразу (зростає без пестицидів і добрив, обробляється і збирається вручну). Плантаційна кава з Коста-Ріки володіє прекрасними смаковими якостями, пряним ароматом та ідеальною кислотністю.

У Коста-Ріці досить складна організація по вирощуванню плантаційної кави, хоча в країні всього 3,5 млн жителів. До речі, вирощувати на своїх садибах каву робуста тут суворо заборонено.

У 1933 році була створена національна кавова асоціація Icafe (Instituto del Café de Costa Rica) — неурядова організація, покликана сприяти сільськогосподарському та комерційному розвитку ринку кави. Костаріканська кава обкладається митом в 1,5%, що вносить вклад у бюджет Icafe в розмірі 7 млн ​​доларів, який використовується для наукових досліджень в галузі генетики та біології арабіки, патології рослин, аналізу грунту і води, нагляду за національною кавопромисловістю.

Коста-Ріка забезпечує менш 1% світового виробництва кави, але при цьому має надійну репутацію виробника хорошої якості. Кава з Коста-Ріка виділяється різноманітністю профілів, незважаючи на відносно невеликий географічний розмір країни. Окрім того, останнім часом виробники кави тут все більше цікавляться використанням селекції сортів у якості ще одного способу утвердитися на конкурентному ринку: SL-28 і Gesha стають все більш поширеними.

Одна з особливостей виробництва в Коста-Ріці полягає в тому, що кава тут вимірюється за обсягом, а не за вагою. На кожній фабриці є приймальний майданчик, де вишня привозиться і складається в металеві ящики, звані кахуелами, або «стволами». Двадцять кахуел дорівнюють приблизно одній фанезі (55,5 л), саме в цій давній мірі вимірювання написані квитанції виробника. Коли ягоди збираються стиглими, плоди більші й важчі, ніж якщо вони перезріли або недостиглі, а це значить, що для наповнення фанеги потрібно менше вишні, а загальна собівартість кави буде вище. Країна виробляє в середньому 1,8-2,2 мільйона фанег кави в рік.

Вгору
,