Кав’ярні, які зуміли підлаштуватися і працюють при відключенні електроенергії – почали заробляти набагато більше ніж до відключень. І це реальний факт. А от ті, хто не забезпечив себе резервним джерелом живлення  – знаходяться на межі закриття або вже закрилися.

Життєва реальність така: як тільки з’являється таке бажане світло – відвідувачі кав’ярень поспішають додому. Адже потрібно швиденько все ввімкнути та зробити купу домашніх справ. Тобто коли на районі є світло – люди стараються бути вдома і провести цей час максимально активно та продуктивно, вони не сидять в кав’ярнях. А коли світла немає – виходять, спілкуються, відпочивають, працюють у закладах, які забезпечили себе альтернативним джерелом живлення.

Інтернет – тепер головна страва у меню

Справа ж не лише у теплі, світлі чи гарячих напоях. Очевидно, що багатьом гостям вкрай необхідний саме доступ до інтернету, тож вони шукають місце, де попрацювати. І це теж, успішно реалізують заклади. Хтось купив Starlink, так, але не кожен може собі дозволити такий дороговалютний варіант (до того ж, антену потрібно встановлювати на даху, а не всі власники закладів зможуть про це домовитися з ЖЕКом чи ОСББ). У когось мобільний провайдер. Або третій варіант, про який хочемо розповісти детальніше.

Для простого і недорогого варіанту роботи інтернету при відключенні світла потрібні:

1) Провайдер з безперебійниками.

Багато адекватних провайдерів вже поставили собі безперебійники на сервери і можуть передавати інтернет своїм клієнтам навіть більш ніж через 10 годин після відключення. Дізнайтеся у свого провайдера, чи він серед таких. Якщо ні – радимо шукати іншого, бо "діла не буде".

2) Живлення на комутаторі (світчі, мережевому модемі).

Багато провайдерів також встановили безперебійники на комутатори у під’їздах будинків, які обслуговують. Про це теж варто уточнити безпосереднього по своїй адресі у провайдера. Якщо ні – наполегливо домовляйтеся про встановлення такого додаткового акумулятора. Швидше буде, якщо домовитеся із сусідами і купите його за власний рахунок, провайдер розкаже який потрібен та встановить.

Якщо у вас окрема забудова – мережевий модем скоріше за все знаходиться у вас біля роутера (маленька коробочка, на нього схожа). Цей варіант простіший, адже просто підключаєте його до генератора, безперебійника чи повербанки.

До речі, лайфхак для кав’ярень в ЖК – запитуєте від генератора комутатор у під’їзді – і сусідські квартири максимально вдячні вам, їх більше не дратує гудіння генератора, адже він дає їм доступ в інтернет!

3) Живлення роутера.

Безпосередньо роутер можна підживити від генератора, безперебійника чи просто від повербанки (купивши спеціальний перехідник USB to DC).

"Гарно сидимо"

Отож, ваша кав’ярня працює, має WiFi і купу гостей… але тут виникає додаткова проблема. Віддалені працівники займають весь простір, не лишаючи столів для інших відвідувачів. Звісно, допомагати один одному необхідно, але ж і не на шкоду собі. Ми підглянули у наших клієнтів – як вони справляються з таким делікатним нюансом.

✔  Групують людей з ноутами за один стіл, не дають кожному сісти окремо.

✔  Беруть плату за інтернет.

✔  Обмежують доступ до інтернет, наприклад 2 години на один пристрій.

✔  Беруть депозит на певну суму, на яку гість може замовляти напої та їжу.

Звісно, ті чи інші обмеження не усіма гостями сприймаються добре, але більшість все ж розуміє їх причини, дякує за можливість працювати в теплі та підтримує кав'ярню замовленнями. Корисний симбіоз.

Підсумовуючи, хочемо побажати всім власників кавярень віднайти засоби, підлаштуватись і почати заробляти ще більше. Нехай квітне український малий бізнес!