Кава – не вино, вона не стає кращою з часом
Відкриваєш пачку, і тебе захоплює неймовірний кавовий аромат: сильний, інтенсивний, насичений, рішучий, наполегливий... але в той же час дуже швидкоплинний. Це відчуття, яке ми ризикуємо втратити, адже після відкриття упаковки неминучий потік кисню викликає процес щоденної втрати її ароматичних властивостей.
По суті, ціле зерно — це красива природна захисна упаковка, яка оберігає кавові масла та смакові компоненти, які є дуже ніжними, леткими і водорозчинними речовинами. Після подрібнення леткі аромати негайно виділяються, вступають в реакцію з киснем (окислення) і вже через 15 хвилин мелена кава втрачає близько 60% свого аромату.
Мелена кава з герметично запакованої пачки найсвіжіша протягом двох-трьох тижнів після помелу. Після цього періоду частина делікатних нюансів та особливий аромат просто випаруються. Тому наполегливо радимо випити каву впродовж максимум місяця після розпаковки, планувати і не купувати її занадто заздалегідь.
Безкоштовний помел кави перед фасуванням
Звісно, ми розуміємо, що не кожен має вдома кавомолку і, що головне, бажання щодня витрачати час на помел кави і робити з просто ранкової чашки цілий ритуал. Саме тому пропонуємо нашим клієнтам абсолютно безкоштовну послугу помелу кави (безпосередньо перед фасуванням, щоб максимально зберегти її смак і аромат). На сторінці товару оберіть у меню праворуч, який помел Вам потрібен, або зазначте менеджеру при замовленні (чи в коментарі до замовлення) спосіб приготування, і ми зробимо під нього помел, який у повній мірі розкриє усі найкращі характеристики обраного сорту.
Загалом ми виділяємо 4 основні типи помелу:
◉ Грубий: для приготування фільтр-методом
◉ Середній: для приготування в кавомашині
◉ Дрібний: для заварювання в чашці або для турки
◉ В пил: для турки
Декілька кавових правил
Щоб насолоджуватися виразним, насиченим і свіжим смаком кави, навіть коли Ви купуєте попередньо мелені зерна, радимо дотримуватися певних рекомендацій.
✔ Відкривши мелену каву, найкраще зберігати її в оригінальному пакеті із зіп-замком або герметичному контейнері. Бажано темного кольору, а від використання прозорих контейнерів точно утримуйтеся, оскільки світло є каталізатором прогоркання. Крім того, ще одна порада — мити контейнер щоразу як насипаєте свіжу каву.
✔ Найкраще місце для зберігання кави – це знамените «прохолодне і сухе місце», де не вогко і не надто жарко. «Занадто гаряче» робить каву прогірклою, а «занадто холодне» блокує аромати. Ідеальне розташування – це шафа подалі від духовки або двигуна холодильника, куди не потрапляє сонце.
Забобони. Додавати яблучну шкірку, пробку або інші елементи до кави не потрібно і навіть шкідливо. Популярна думка, що такі предмети оберігають каву, поглинаючи вологу в її контейнері, насправді ж вони можуть зіпсувати дорогоцінні зерна, роблячи їх гіркими.
Наші пакети для кави мають дегазаційний клапан для випуску CO2, тому накопичений зайвий вуглекислий газ без проблем виходить назовні. Клапан називають «зберігаючим аромат», оскільки він забезпечує природну дегазацію та процес витоку газу, уникаючи надходження повітря та кисню.
А як щодо терміну придатності кави?
Як і будь-який харчовий продукт, кава має свій «термін придатності», але в основному це стосується її аромату. Насправді кава практично не може «загинути», тому що це сухий продукт. Вважається, що терміну придатності кави взагалі не існує, а усі рекомендації щодо цього більше стосуються безпеки харчових продуктів. Традиційно мінімальний період зберігання (позначений як «найкраще вжити до») – 24 місяці – пов’язаний з оцінками якості їжі. В основному, після цієї дати і при правильному зберіганні кава цілком «їстівна» та безпечна, її вживання не спричинить жодного ризику болю в животі чи отруєння. Хоча, звісно, вона неодмінно втратить свій смак, аромат, колір і консистенцію.
Наостанок...
Безкоштовний помел кави перед фасуванням – це класно і зручно. Але все ж ми переконані, що кава в зерні та помел саме перед приготуванням — це найрозумніший вибір, який ви можете зробити.
Справжні кавомани, ті, хто шукає досконалості в кожній чашці, вибирають кавові зерна для домашнього використання та подрібнюють їх у власній кавомолці або автоматичній кавомашині з вбудованою кавомолкою. Кавові зерна зберігають свої характеристики та свіжість набагато довше, ніж мелена кава. Якщо ви вимагаєте від кави неймовірного смаку – радимо все ж придбати кавомолку.