Головна дилема при відкритті кав'ярні або ресторану — орендувати, взяти в лізинг чи все ж купити кавоварку? Питання актуальне і для вже працюючих бізнесів: інвестиції в кавомашину необхідні, щоб підвищити враження гостей закладу або просто задовольнити тягу до кави співробітників офісу. Вибір того, який тип кавомашини краще підходить для вашого бізнесу — перший крок. Наступний — вирішити, на яких умовах нею оволодіти.

Оренда професійної кавомашини: переваги

Власники невеликих кав'ярень чи ресторанів розуміють важливість оптимізації витрат. Послуга оренди професійної кавомашини — хороша ідея, адже покупка власного апарату — значне і не завжди виправдане вкладення.

Оренда кавомашини означає, що вона здається в оренду тимчасово, а право власності на кавоварку залишається за компанією, з якою укладено договір. Зазвичай установка, технічне обслуговування і сервіс є частиною угоди, і є можливість продовжити її після закінчення певного періоду часу.

Перевага оренди кавомашини полягає в більшій гнучкості: ви можете тимчасово орендувати конкретну модель і оцінити, підходить вона вам, чи потрібно підшукати іншу. Ще одною перевагою є економія витрат при укладенні договору оренди: загальна вартість розподіляється на щомісячні платежі або взагалі відсутня.

Єдиний недолік оренди кавомашини — невигідність в довгостроковій перспективі, оскільки безперервна оренда протягом багатьох років може виявитися більш дорогою, ніж покупка кавомашини. У цьому випадку потрібно шукати компанії-виробники кави, вони зацікавлені в наданні кавоварок в безкоштовну оренду за умови оптової купівлі їх кави. У нас така послуга стартує від 30 кг кави на місяць: берете цей обсяг кави за оптовою ціною — отримуєте професійну кавоварку і кавомолку в безкоштовну оренду.

Лізинг кавомашини

Цей варіант схожий на оренду, тільки ви погоджуєтеся з тим, що не володієте машиною, але використовуєте її як свою. Головна відмінність лізингу від оренди полягає в тому, що в кінці вашого лізингового договору маєте можливість стати власником техніки, модернізувати її або повернути. Але все ж лізинг кавомашини потребує фінансових вкладень, на відміну від послуги безкоштовної оренди кавомашини.

Мінусом договору лізингу може бути те, що в довгостроковому плані він обходиться дорожче, ніж покупка машини. Вам також доведеться сплатити штраф, якщо хочете розірвати договір раніше погодженої дати.

Варіант покупки

Купівля кавомашини означає, що ви платите за неї одноразово і повністю володієте нею. Переваги прямої покупки кавомашини включають в себе повний контроль над тим, яку модель машини ви хочете купити, оскільки ви не обмежені вибором у межах діапазону, в якому є варіанти оренди та лізингу. Крім того, потрібно менше паперових клопотів, не потрібно проходити фінансові перевірки і немає ніяких договірних зобов'язань.

Зазвичай на нову техніку надається гарантія 1 рік, технічне обслуговування і ремонт не входять в стандартні послуги, тоді як при оренді та лізингу це передбачається. Якщо ваша нова машина виходить з ладу або має будь-які несправності, після закінчення гарантійного терміну вам, швидше за все, доведеться заплатити за її ремонт і необхідне постійне обслуговування.

Отже, варто орендувати, оформити лізинг кавомашини або просто купити її? Усі три варіанти мають свої переваги і обмеження, і прийняття цього рішення повністю залежить від вашого бюджету і того, як ви плануєте використовувати кавоварку. Багато людей почали з оренди, а коли бізнес виріс — все одно продовжили свій контракт, адже це зручно, можна періодично оновлювати свою машину, не прив'язуючись до тієї чи іншої моделі. А деякі бажають відчувати себе власником машини і вважають за краще купувати її відразу.

Не тільки ресторани і кафе, а й інші підприємства отримують вигоду від оренди кавоварок, дозволяючи своїм працівникам насолоджуватися щоденною дозою кофеїну, не залазячи у борги для покупки цього дорогого обладнання.

У Doppio Coffee ми маємо більше 9-ти років досвіду в якості постачальника комерційних кавоварок. Ми пишаємося нашим асортиментом обладнання та аксесуарів і пропонуємо вибір варіантів оплати, які дозволяють орендувати або купити комерційну кавоварку. «Автопарк» наших професійних кавомашин спеціально підібраний на основі продуктивності, якості та надійності — запропонуємо вам гідний і відповідний варіант.